Lecz się sztuką

Premiera - Supraśl, 31 sierpnia 2016 r.

Obsada

Prowadzący - Radosław Kuleszewicz

Instruktorzy teatralni - Monika Kwiatkowska, Sylwia Nowak, Bartłomiej Olszewski

Muzyka - Adrian Jakuć-Łukaszewicz

Sztuka aktorska wymaga dobrego zdrowia. Wytężone próby i spektakle, taniec i ruch sceniczny, a nawet brawurowe ewolucje - to aktorska codzienność. Obok kondycji fizycznej ważny jest też zdrowy umysł, zdolność do koncentracji, do opanowania stresu - i świetnie wyćwiczona pamięć. 

Aktor umie dbać o swoje zdrowie. I ma na to swoje metody, techniki i ćwiczenia. Naucz się trenować ciało oraz umysł, a przy okazji - poznaj ziołowe sposoby na wszelkie choroby.

Warsztat przeznaczony jest dla dzieci szkół podstawowych.

Warsztaty „Lecz się sztuką” służą pobudzeniu kreatywności uczestników, jak i zapoznaniu ich z metodami używanymi przez aktorów teatralnych do utrzymania właściwej kondycji fizycznej, sprawności umysłu, zdolności koncentracji i treningu pamięci. Metody pracy warsztatowej będą bazować na technikach i ćwiczeniach stosowanych przez aktorów Teatru Wierszalin, jak i wieloletnim doświadczeniu w pracy warsztatowej oraz edukacyjnej naszego teatru w Polsce i zagranicą. Dodatkowo prowadzący będzie korzystał w trakcie zajęć z materiałów literackich, na podstawie których powstało przedstawienie „wziołowstąpienie”, tj. książki „Jak wiedźma Agrypicha znachorstwa mnie uczyła” Nadziei Bittel-Dobrzańskiej, zielników o. Czesława Klimuszki i „Dykcjonariusza roślin” ks. Jana Krzysztofa Kluka. Uczestnicy nauczą się też rozpoznawać wybrane zioła i poznają ich zastosowanie.

Warsztaty Teatru Wierszalin

P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

 Strona główna |  Zobacz pozostałe strony: O Teatrze · Zespół · Spektakle · Warsztaty · Bilety · English version | Polityka prywatności | Regulamin uczestnictwa

Śledź nasze profile w mediach społecznościowych: Facebook · Instagram · Vimeo · Youtube


BIP