Warsztaty

Opis warsztatów

Lecz się sztuką

Sztuka aktorska wymaga dobrego zdrowia. Wytężone próby i spektakle, taniec i ruch sceniczny, a nawet brawurowe ewolucje - to aktorska codzienność. Obok kondycji fizycznej ważny jest też zdrowy umysł, zdolność do koncentracji, do opanowania stresu - i świetnie wyćwiczona pamięć.  Aktor umie dbać o swoje zdrowie. I ma na to swoje metody, techniki i ćwiczenia. Naucz się trenować ciało oraz umysł, a przy okazji - poznaj ziołowe sposoby na wszelkie choroby. Warsztat przeznaczony jest dla dzieci szkół podstawowych.

Premiera

Supraśl, 31 sierpnia 2016 r.

Obsada

Prowadzący - Radosław Kuleszewicz

Instruktorzy teatralni - Monika Kwiatkowska, Sylwia Nowak, Bartłomiej Olszewski

Muzyka - Adrian Jakuć-Łukaszewicz

Czarne na białym

"Czarne na białym" - historia pisma w wierszalińskim wydaniu. Jedyna w swoim rodzaju edukacyjna wędrówka w czasie... Historia, wiedza o kulturze, język polski, plastyka - w naszym kursie znajdziecie elementy wszystkich tych przedmiotów. Od starożytności do czasów nowożytnych, od pisma supełkowego, przez piktogramy i hieroglify aż do współczesnego alfabetu; Podróżując przez epoki odkrywamy przed Wami tajniki utrwalania słowa mówionego, zapomnianej sztuki kaligrafii oraz pierwszych technik drukarskich. Glina, papirus, papier i atrament. Księgi, zwoje, woluminy i tabliczki.mZabierzemy Was w interaktywną podróż po dziejach liter, pełną przełomowych idei, barwnych postaci i genialnych wynalazców. Opowieść łącząca teatr, literaturę, historię i multimedia w niezapomniane widowisko edukacyjne.

Premiera

12 września 2015, Supraśl

Obsada

Sylwia Nowak

Mateusz Krzyżewski

Monika Kwiatkowska

Mitów Czytanie - Sarmacja

Uczestnicy projektu, prowadzeni głosem aktorów przebranych w stroje z epoki twórcy “Pana Tadeusza” używajacych instrumentów, rekwizytów i z towarzyszeniem akompaniamentu muzycznego bazującego na utworach Fryderyka Chopina, odbywają podróż do czasów, gdy sarmacka kultura żyła jeszcze wśród naturalnej ostoi - ginącej szlachty polskiej początków XIX wieku.

Premiera

Supraśl, maj 2015

Obsada

Piotr Tomaszuk

Dariusz Matys

Mateusz Krzyżewski

Sylwia Nowak

 Strona główna |  Zobacz pozostałe strony: O Teatrze · Zespół · Spektakle · Warsztaty · Bilety · English version | Polityka prywatności

Śledź nasze profile w mediach społecznościowych: Facebook · Instagram · Vimeo · Youtube


BIP